KUIDAS KUJUNDADA MOODSA TEHNOLOOGIA ABIL KESKKONNAHOIDLIK KÖÖK, MIS SÄÄSTAB LOODUSVARASID JA PERE-EELARVET - Kalevi Panorama
 

KUIDAS KUJUNDADA MOODSA TEHNOLOOGIA ABIL KESKKONNAHOIDLIK KÖÖK, MIS SÄÄSTAB LOODUSVARASID JA PERE-EELARVET

11.11.2023

KUIDAS KUJUNDADA MOODSA TEHNOLOOGIA ABIL KESKKONNAHOIDLIK KÖÖK, MIS SÄÄSTAB LOODUSVARASID JA PERE-EELARVET

11.11.2023

Roheline tehnoloogia seostub sageli millegi kalli ja keerulisega, eriti mis puudutab argielu. Aga kui me räägime köögi planeerimisest, siis võib mõne tehnoloogia kasutamine aidata kokku hoida loodusvarasid ja märkimisväärselt vähendada igapäevakulutusi. Kuidas see võimalik on? Kohe selgitame.

 Energiasäästlik tehnika

Investeerige energiasäästlikesse seadmetesse, millel on märgis ENERGY STAR. See aitab vähendada energiakulu ja kommunaalteenuste arveid. Eelkõige peaksid sellele standardile vastama külmkapp, nõudepesumasin ja praeahi, sest need seadmed tarbivad kõige rohkem energiat.

LED-valgustus

Valgusdioodlambid on keskkonnasäästlikud ja aitavad hoida kokku elektrienergiale tehtavat kulu. LED-lampe saab kasutada nii tööpindade valgustamiseks kui ka söögilaua kohal üldvalgustusena.

Vett säästvad mehhanismid

Vähendage vee tarbimist, paigaldades vett säästvad segistid. See aitab vähendada veekulu kolmandiku võrra. Samuti võiksite kaaluda kontaktivabade, puutetundlike segistite kasutamist, sest selline lahendus aitab kindlasti vähendada liigset veekulu.

Köögi läbimõeldud planeering

Esmapilgul võib tunduda uskumatu, et ka tõhus ja hästi läbi mõeldud köögiplaneering võib aidata loodust säästa. Mida mugavam ja kompaktsem on kraanikausi, külmkapi ja pliidi paigutus üksteise suhtes, seda vähem aega kulub söögi valmistamisele ja köögi koristamisele. See omakorda tähendab, et kulutate vähem elektrienergiat ja vett.

 

Error: Contact form not found.